31 / 03 / 14

7 grzechów przeciwko twojej cerze

Udostępnij

Wszyscy dobrze wiemy, że należy poświęcać uwagę naszej cerze by wyglądała zdrowo i promiennie. Ciężko jest jednak utrzymać ją w dobrej kondycji, jeśli w życiu codziennym popełniamy wiele błędów wpływających na jej zły stan. Zebrałam 7 takich puntów, by zwrócić waszą uwagę co może przyczyniać się do złego wyglądu waszej cery teraz, lub za kilka lat.

1. Brak filtrów przeciwsłonecznych

Pamiętajmy, że zimą też świeci słońce, a filtrów nie nakładamy jedynie na plaży przy +30 stopniach. Szkodliwe promieniowanie dociera do nas codziennie, nawet kiedy my tego bardzo nie odczuwamy.
Przy codziennej pielęgnacji wybierz nawilżający krem, który stosujesz pod makijaż, z oznaczeniem „spf 15 (lub więcej)” na opakowaniu. To zaoszczędzi twój czas, nie będziesz musiała nakładać oddzielnego kremu z filtrem.

krem olay spf

2. Pamiętaj, że skóra tłusta też potrzebuje nawilżenia

Twoja cera świeci się po godzinie od nałożenia makijażu? Nakładanie masy matujących produktów na twarz na pewno Ci nie pomoże. Cera tłusta, to bardzo często cera odwodniona. Pij więcej wody, zamień matujący krem na lekki i nawilżający, a w ciągu dnia zamiast dokładać kolejne warstwy pudru, użyj bibułek matujących.

bibułki matujące marion

3. Ciągłe dotykanie się po twarzy, nie koniecznie czystymi dłońmi

Masz nawyk dotykania twarzy, opierania się na dłoni itp? Staraj się tego oduczyć. Przenosisz bakterie i brud ze swoich dłoni na swoją cerę. Jeśli masz problemy skórne i właśnie taki zwyczaj, łatwo połączysz fakty. Jeśli ciężko Ci się od tego odzwyczaić to staraj się myć ręce jak najczęściej możesz lub przynajmniej używać żelu antybakteryjnego.

żel antybakteryjny

4. Niedokładne zmywanie makijażu

Czy zdarza Ci się czasem zapomnieć o zmywaniu makijażu? Albo gdy wracasz zmęczona do domu robisz to niedokładnie? Pamiętaj, że oczyszczanie to podstawa dobrej pielęgnacji. Staraj się wykonywać demakijaż jak najdokładniej, daj swojej skórze oddychać. Ona też zasługuje na odpoczynek.

IMG_0878

5. Nie chodzenie do dermatologa

Tak jak z bólem zęba idziesz do dentysty, tak z problem skórnym idziesz do dermatologa. Jeśli coś Cie niepokoi, nie zwlekaj i skieruj się do specjalisty. Czasami na problemy skórne potrzebujemy specjalistycznych leków, a nie produktów dostępnych od ręki w drogerii.

6. Zwlekanie z używaniem produktów przeciwzmarszczkowych

Masz dwadzieściakilka lat i temat produktów „anti-aging” wydaje Ci się odległy, a samo używanie ich po prostu zbędne? Sama nazwa mówi nam, że są to produktu „przeciw” zmarszczkom. Nie używa się ich kiedy zmarszczki zaczynają się pojawiać, a w momencie kiedy jeszcze ich nie ma. Takie kosmetyki mają głównie za zadanie głęboko nawilżyć skórę (Zawierają np. kwas hialuronowy) a na dobrze nawilżonej, napiętej cerze zmarszczki pojawią się później.

krem pod oczy

7. Brak pielęgnacji szyi.

Szyja bardzo zdradza wiek kobiety. To na niej pojawiają się pierwsze oznaki nieubłaganie płynącego czasu. Warto więc przy codziennej pielęgnacji poświęcić trochę czasu na ten obszar naszego ciała. Jestem pewna, że odpłaci się to nam w przyszłości.

Jakie grzechy wy popełniacie przeciwko swojej cerze? Może dodalibyście coś do tej listy, koniecznie dajcie mi znać w komentarzach na dole.

Udostępnij

Skomentuj wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *