08 / 10 / 14

Dlaczego zawsze powinnaś wyglądać najlepiej jak potrafisz?

Udostępnij

Chodząc do szkoły miałam swoje poranne rytuały. Wiedziałam, że zawsze muszę się nieco ogarnąć. Różnie bywało, czasem nie miałam czasu na makijaż, na dobieranie sobie ubrań przez pół godziny, ale zawsze starłam się przynajmniej wyglądać w miarę dobrze. Uczesać się, założyć świeże ubrania etc.

Odkąd większość pracy wykonuję zdalnie, z mojego mieszkania, wiele rzeczy się zmieniło. Nie mam określonych godzin pracy: czasem potrafię wstać o 12, nikt nie narzuca mi rygoru godzin w których mam być aktywna. Stałam się dużo bardziej leniwa jeśli chodzi o kwestie dbania o swój wyglądu co znacznie odbiło się na mojej pewności siebie.
Zazwyczaj wyglądało to tak: budziłam się, powiedzmy o 10. Zakładam na siebie jakieś niezbyt dobrze wyglądające legginsy, dresy itp. Włosy wiązałam w nijaki kucyk, byle nie właziły do oczu. Tak siadam do komputera i robiłam to co miałam zrobić. Wstając do kuchni po kolejne kubki herbaty, albo coś do jedzenia, mijałam lustro, starając się w nie nie zaglądać by jeszcze bardziej nie psuć sobie humoru. Wydawało i się, że jeśli nie wychodzę do ludzi, nie muszę się starać. Tym czasem z każdym kolejnym wyglądającym tak dniem miałam siebie coraz bardziej dosyć.

IMG_2366-Edit

Prawda też jest taka, że wyglądając kiepsko czułam się strasznie źle i jedyną osobą, która była temu winna, a jednocześnie mogła coś temu zaradzić byłam ja sama. Postanowiłam sobie, że przez jakiś okres czasu, spróbuję codziennie poświęcać te kilkanaście minut żeby zrobić coś dla siebie. Ładnie się ubrań, umalować, ogarnąć swoje włosy. Zmiany nadeszły dużo szybciej niż myślałam.
Dużo łatwiej było mi wychodzić z domu. Byłam już gotowa, nie musiałam niczego robić, zakładałam jedynie buty, kurtkę i już. Mogę podbijać świat. Nie musiałam marudzić, że przecież źle wyglądam i zmuszona do wyjścia szukać największych okularów przeciwsłonecznych, by zakryć pół twarzy.
Mój humor zmienił się diametralnie i kiedy mijałam lustro więcej się uśmiechałam, a uśmiech to zawsze coś do czego powinniśmy dążyć.
Ważnym krokiem było też sięgnięcie głęboko do mojej szafy. Zaczęłam nosić ubrania, które czekały na jakąś specjalną okazję. Każdą rzecz, można wystylizować tak że dobrze będzie wyglądać do codziennego stroju. (Tak przekonałam się że sukienka, creepersy czy trampki i kurtka jeansowa to świetny strój żeby skoczyć po zakupy.) Każdy dzień jest idealną okazją, żeby wyglądać cudownie. Miałam wiele ubrań, które oszczędzałam, teraz wiem, że to nie ma kompletnego sensu. To że to jest moja najlepsza koszula albo ulubiona sukienka to znaczny że powinnam ją nosić i cieszyć się z tego, że ją mam, a nie pozwalać jej kurzyć się w szafie aż wyjdzie z mody. Dokładnie tak samo jest z makijażem, jeśli teraz nie odważę się na czerwoną szminkę, albo ciemny makijaż oczu to kiedy? Teraz właśnie jest odpowiedni czas, żeby śmiało eksperymentować ze swoim wyglądem.
Zawsze powinnaś czuć się wyjątkowo, codziennie zasługujesz na to by wyglądać dobrze. Nie ważne czy idziesz na pocztę, na spotkanie z przyjaciółką czy na jakąś super ważną imprezę.

IMG_4498

Wyobraź sobie tylko, jak czujesz się w sytuacji, kiedy musisz nagle wyjść z domu, uprzednio nie przykładając uwagi do swojego wyglądu. Znając życie pewnie spotkasz na swojej drodze kogoś, komu chciałabyś zaimponować. Może swojego ex z nową dziewczyną, może jakiegoś przystojnego chłopaka, który zawsze przyciąga twój wzrok? Kiedy codziennie będziesz poświęcała dla siebie te kilkanaście minut rano by przygotować się do całego dnia, takie sytuacje nigdy Cię nie zaskoczą i zamiast przeklinać w myślach i mieć nadzieje, że ten ktoś Cię nie zauważy, będziesz mogła szeroko się uśmiechnąć i pokazać się ze swojej najlepszej strony.

Wygląd zewnętrzny i dobrze dobrane ubrania mogą zmienić wiele. Jest to idealna podstawa do czucia się pewnie ze samą sobą. Każda z nas jest cudowna, w makijażu, czy bez. W pięknej sukience czy w dresach. Spróbuj jednak dodać sobie trochę pewności siebie, codziennie będąc gotową na podbój świata w swojej ulubionej sukience. Uwierz tylko, że może ona sprawić że będziesz czuła się jeszcze piękniejsza niż jesteś.

Udostępnij

Skomentuj wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *