29 / 09 / 15

Otwarcie pierwszego Starbucksa w Łodzi • Photodiary

Udostępnij

W poniedziałkowe przedpołudnie miałam okazje spróbować kilu rodzai kaw, dowiedzieć się sporo o tym jak odbywa się ich proces produkcji i jak wiele czynników wpływa na smak esspresso lądującego w moim kubku. A to wszystko w pierwszej łódzkiej kawiarni Starbucks znajdującej się na terenie nowo otwartej Sukcesji.

Sama sukcesja miała swoje otwarcie w piątek i przez ten weekend kawiarnie odwiedziło ponad 5 tysięcy osób. Ja dotarłam tam w poniedziałek rano, na zaproszenie Pani Pauliny, choć może powinnam powiedzieć po prostu Pauliny, skoro w Starbucksie panuje zasada bezpośrednio zwracania się do siebie. Podoba mi się ten zwyczaj, dzięki niemu atmosfera jest dużo bardziej przyjazna.

IMG_8761

Sama marka jest na tyle rozpoznawalną, że nie trzeba jej chyba nikomu przedstawiać. Charakteryzują się pasja do kawy i niezwykłym klimatem tworzonym przez obsługę indywidualnie podchodzącą do każdego gościa.

IMG_8566x
Starbucks to ogromna sieć, a mimo tego każda kawiarnia jest urządzona inaczej. Każda ma własny, indywidualny klimat. Łódzka, inspirowana przemysłowym charakterem miasta otrzymała wnętrze surowe, industrialne. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem, że w centrum handlowym, pośród masy sklepów i usług, udało się stworzyć tak przyjazne dla oka otoczenie. Znajdziemy tam miejsce, by usiąść w dużej grupie znajomych, ale też kącik dla siebie by spokojnie popracować lub odpocząć.

IMG_8820

IMG_8806
IMG_8805
IMG_8717
Warto pamiętać też, 29 września obchodzimy międzynarodowy dzień kawy, dlatego warto wybrać się właśnie do Starbucks i świętować razem z nimi.  Ten dzień to świetny moment by poszerzyć swoją wiedzę na temat najlepszych ziaren i tego jaką drogę musi przemierzyć każe z nich by trafić do naszej filiżanki. 

IMG_8726
IMG_8736
IMG_8788

Spędziłam tam przemiłe popołudnie, w niezwykle ciekawym towarzystwie (tu pozdrowienia dla Oli, koniecznie wpadnijcie na jej bloga :3) i to na pewno zachęciło mnie by zaglądać do kawiarni w sukcesji. Teraz pozostaje nam czekać na kolejne lokalizacje Starbucksa w Łodzi i miejmy nadzieje, że będzie to już niedługo.

Do następnego. x

Udostępnij

Skomentuj wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *